Startlista publicerad 2017-10-05.

Flickor 7 – 1,5 km
Stella Andersson Mackay 2010 Hellas FK
Lovisa Barvelid 2012
Södra Hedvigslund
Moa Barvelid 2010
Södra Hedvigslund
Majken Brantestad 2010
Naomi Carlsson 2010 Hellas FK
Fanny Edner 2011 Nacka
Disa Ericsson 2010 Hellas FK
Alice Hammarlund 2010 Hellas FK
Maja Lindgren 2010 Bålsta IK
Amanda Lostedt 2010 Vällingby
Ebba Nyren 2010
Fanni Sandqvist 2010 Hellas FK
Hanna Sandström 2010 Sigtuna
Kathelene Siik 2010 Älta
Jennalie Siik 2011 Älta
Hillevi Wallenius 2010 Saltsjöbaden
Flickor 9 – 1,5 km
Agnes Broberg 2009
Hanvikens sk fotboll
Lorena CArlsson 2008 Hellas FK
Amelie Ekstrand Lillo 2009 Stockholm
Vally Granqvist 2009 Sannadal SK
Tilda Holmqvist 2009 Saltsjö Boo
Rebecka Lindblad 2009 Hellas FK
Hannah Öström 2008 Hellas
Hilda Turemark 2009 Nacka
Olivia Vindefjärd 2008 Risets Raketer
Bonnie Wård 2009 Ekerö
Flickor 11 – 1,5 km
Elsa Dimberg 2007 Älta
Emilia Eriksson 2006 Enhörna IF
Emilie Grahn 2007
Nacka Värmdö SK
Olivia Grahn 2006
Hammarby Friidrott
Ines Liljewall 2007 Stureby sk
Wilda Lundkvist 2006 Mälarö sok
Sofia Mathiassen Hellas FK
Maja McCarthy 2006 Hellas FK
Moa Nyberg 2006 Bälinge IF
Viola Pellas 2007 Hammarby IF
Nova Raitis 2007 Hanvikens sk
Ella Rehbinder 2007 Inte medlem
Elna Ståhlgren 2006 Hellas FK
Mira Stavin 2006
Linda.bengts@nordea.com
Juni Vindefjärd 2006 Risets Raketer
Alva Widegren 2007 Mälarö sok
Flickor 13 – 5 km
Alice Arbestål 2005 Hanviken SK
Alva Bergström 2005 Hanvikens SK
Mette Brands 2004 Hellas FK
Tilda Broberg 2005 Hanvikens sk
Lisa Byström 2005 Sundbyberg
Vilda Dahllöf 2004 Hellas FK
Alexandra de Matos 2004 Hellas/Nacka
Emilia de Matos 2005
Gabriella de Matos 2005
Tindra Hagborg 2005 Hanvikens SK
Tyra Hedin 2005
IFK Lidingö Friidrott
Alma Jönsson 2005 Hanvikens SK
Alicia Larsten 2004
IFK Lidingö friidrott
Klara Lysell 2005 Hanviken SK
Emmi Nyberg 2004 Bälinge IF
Filippa Östling 2005 Hellas FK
Ida Östling 2004 Hellas FK
Flickor 15 – 5 km
Elin Ekelin 2002 Järfälla
Malika Ernström 2002 Hellas FK
Tilde Hedin 2003 Lidingö
Kvinnor – 5 km
Jill Åberg 1956 Team Elvis
Maria Adenfelt 1972 Saltsjö-Boo
Anna Alås 1988
Johanna Andersson 1986
BAGARMOSSEN
Annelie Ängskog 1969 Nacka
Ella Ängskog 2002 Nacka
Bruna Asselman 1982
Helena Bäckman 1964 Team nordic trail
Elsa Bardelius 1988 Nacka
Emelie Barman 1985 Bath
Lisa-Marie Berzelius 2005 team elvis
Maria Björk Carleborg 1981 Stockholm
Eva Blomqvist 1980
Linnea Broberg 1980 Trollbäcken
Madeleine Brodin 1981
Karolina Burman 1973
Cassia Carlsson 1980
Kelly Carpenter 1973 Tyresö
Karin Dahlin 1976 Ingarö
Pirjo Eriksson 1962 Ekerö
Stina Falk 1974
Sanna Frost 1966 Kamraterna
Caroline Frost 1965 Kamraterna
Sofi Granert 1973 Saltsjöbaden
Efva Gustafson 1963 Tyresö
Malin Håkansson 1973 Nacka
sofia haraldsson 1970
Pernilla Helsing 1985 Spetsberget
Andrea Horvei 1963 Oslo
Lena Issjö 1972 Nacka
Anna Janhunen 1973 Saltsjöbaden
Hanna Johnsson Lindberg 1982 Tyresö
Matilda Jonsson 1988 Martini Allstars
Ingela Jönsson 1972
Anna Jutevik 1979 Martini Allstars
Angelica Karlsson 1987 Tyresö
Malin Kekkonen 1992
Sanna Kull 1990 Johanneshov
Eva Kull 1971 Tyresö
Carolin Lektorp 1975
Helena Lindenius 1971 Älvsjö
Susanne Lindh 1963
Annika Lindqvist 1965 Team Elvis
Karin Magnusson 1975 Kamraterna
Siri Magnusson 2001 Värmdö
Carina Näslund 1987
Ayesha Neusser 1977 Björkhagen
Frida Norlén 1991
Lena Öberg 1958 STOCKHOLM
ANNA OLSSON 1985 Johanneshov
Cecilia Rivard 1959 Stockholm
Sandra Rönnberg 1990
Emma Rosengren 1976 Team Elvis
Elise Rosengren 2007 Team Elvis
Ylva Runsö 1948
Maria Sandelin 1981
Maria Sandelin 1969
Helene Silebäck 1967 Carnegie IF
Sofia Söderberg 1989
Petra Sporrong 1967
Malin Starfelt 1986 Runacademy IF
Anki Stenström 1973 Carnegie IF
Lotta Ström 1970
Anna Svedberg 1979
Marianne Svedjemyr 1956 Kamraterna
Helena Törnqvist 1979
Helena Vounelakis 1988 Stockholm
Agneta Wallin 1967 Södermalm
Anna Widhagen Ahlin 1969 Springande tjejer
Tiffany Wiklund 1983
Tiffany.wiklund@gmail.com
Christina Windelhed 1980
Eva Windelhed 1947 Värmdö
Anna Wirsén 1974 Saltsjö-Duvnäs
Anna Wolf 1970
Kvinnor – 10 km
Cecilia Ahlén 1986
Angelica Almqvist 1977 Nacka
Åsa Andersson 1967 Nacka
Katarina Bilge 1981
Elisabet Brandberg 1965 Stockholm
Malin Brikell 1970 Brasses IF
Alessandra Cavalieri Persson 1967
elisabet@perlhagen.com
Rebecca de Matos 2001
Ebba Eklöf Tilly 1973
Nina Engel 1966
Elin Eriksson 1983
elineriksson83@hotmail.com
Emma Federley König 1981 Stockholm
Maria Gimner 1979 Stadsmissionen
Mia Gleisner 1974
Eija Hedlund 1964 Farsta
Ingalill Högström 1954 Team Snigel
Åsa Järbin 1968
Kopparmora runner
Tove Kaldensjö 1978
Karin Kihlman Nordh 1970
Malin Lindegren 1978
Lotten Lönnerstam 1973 Älta
Sara Lundberg 1984
Anna Malinowska 1988 Stockholm
Marie Maros 1990
Marcela Morales 1963 Solna
Eva Neselius 1965 Hägersten
Eva Neselius 1965 Stockholm
Ella-Kari Norberg 1962
Patricia O’Carroll 1973 Bagarmossen
Anneli Ossiander 1987 Stockholm
Lena Palm Pellas 1973 SKARPNÄCK
Helena-Irmeli ”HP” Pekkala 1958 Team Snigel
Elisabet Perlhagen 1966 Stockholm
elisabet Perlhagen 1966 Stockholm
Sofia Rasmusson 1988 Stockholm
Josefin Ridl 1990 Solna
Fanny Ronsten 1990
Josephine Samuelson 1980 Tyresö
Lena Sandquist 1969 Tyresö
Claudia Stanghellini 1969 Stockholm
Matilda Strömberg 1987 Stockholm
Viveca Trollborg 1970 Brasses IF
Emelie Wennerström 1988 Hässelby
Kvinnor – 10 miles (16093m)
Lina Ahlman 1983 Älta
Martina Candolin 1984 Stockholm
Helena Fagraeus Lundström 1981 Tallkrogen
Nina Hemberg 1967
gabrielle larsson 1988 södermalm
Malin Marklund 1989 Acne runclub
Carina Nilsson 1967 Värmdö
Emma Olsson 1975 OK Skogsfalken
Joanna Tobis 1980
Annika Westin 1977 Täby IS
Christina Widén 1964 Nykvarn
Anette Wiholm Zander 1962
Pojkar 7 – 1,5 km
Hugo Bodin 2010 Hellas FK
Dante Edner 2014 Nacka
Alvar Grände 2010
Valter Grände 2012
Nils Granert 2010 Saltsjöbaden
Gustaf Klein 2010 Hellas FK
Victor Lilja 2011 Saltsjö-Boo
Edwin Lundström 2012 Tallkrogen
Martin Norlin 2010 Hellas FK
Viktor Norlin 2011 Hellas FK
Adam O’Carroll-Olsson 2010 Bagarmossen
Hilding Österberg 2010 Björknäs If
Nils Risérus 2010 Hellas FK
Nelson Sandelin 2012 Cobran BK
Bo Wallin 2010 Hellas FK
Pojkar 9 – 1,5 km
Oliver Adenfelt 2009 Saltsjö-Boo
Johan Burman Burman 2009
Valter Dunkers 2008 Vendelsö
Jack Hedberg 2009 Hellas FK
Harry Näsman 2009 Vallentuna
Eoin O’Carroll-Olsson 2008 Bagarmossen
Albin Pileus Hellas FK
Bruno Rehbinder 2009 Hellas FK
Charlie Rouvinen 2009 Stockholm
Sebastian Stagh 2008
IFK Lidingö Friidrott
Gustav Törnlund 2008 Hellas FK
Theo Törnlund 2008 Hellas FK
Harry Wallenius 2008 Saltsjöbaden
Ludwig Wirsen 2009
Pojkar 11 – 1,5 km
Adam Burman 2006
Bruno Falk 2006
Gunnar Holmqvist 2007
Hellas friidrott, lag Roth
William Nilsson 2006 LIDINGÖ
Philip Persson 2007 Danderyds SK
Oliver Persson 2007 Danderyds SK
Pojkar 13 – 5 km
Olle Billgren 2004 Hellas FK
Leon Brantestad 2005
Hugo Holmgren 2004 Hellas FK
Tim Löfstedt 2004 Hellas FK
Pontus Öström 2005 Hellas FK
Jack Sandelin 2005 Enskede IK
Emil Wennerström 2005 Hanvikens SK
Pojkar 15 – 5 km
Axel Johansson 2002 Bandhagen
Gustav Lindenius 2003
sebastian ljungberg 2003 ifk lidingö friidrott
Julius Mördrup 2002
IFK Lidingö Friidrott
Män – 5 km
Dan Alås 1951 Johanneshov
Kenneth Barman 1957 Södermalm
dan bergman 1961 ingarö
gustaf Björn 2000 Ingarö
John Bjuvman 1984 kungsholmen
Nils Brynjer 2002
Hellas Orientering
Mikael Dahlin 1982 Ingarö
Kristofer Eklund 1976
Kanotklubben Strömstararna
Joakim Eklund 1975
Tomas Eriksson 1963 Ekerö
Karl Hamskär 1985 Martini Allstars
Roger Jervenheim 1957 Nacka
Fredrik Jonsson 1983 Martini Allstars
michael karbrant 1947 Älta
Henrik Karlsson 1980 Tyresö
Mattias Larsson 1980 Trollbäcken
Mattias Lind 1984
Marcus Lindenius 1970 Älvsjö
Eskil Lindh Hedegård 2002
sebastian ljungberg 2003 ifk lidingö friidrott
Ulf Ljungström 1946 Aktivitetshuset
Jörgen Loeb 1952 Hässelby
Rooney Magnusson 1939 Hellas FK
Javier Massot 1969
Björkhagen Stockholm
Mahesh Mohan 1985 Nacka
Johan Näslund 1985
Philip Netzel 1986
Dennis Olsson 1997 Spårvägens FK
Jimmy Östling 1973 Hellas FK
Martin Ridderstolpe 1987
James Rouvinen 1976
Emil Sandberg 1996 Ingen förening
Anton Sjögren 2001
Ulf Sundqvist 1938 Pensionär
Joel Svensson 1990 Martini Allstars
Fredrik Wallenius 1978 Saltsjöbaden
Arvid Weitoft 1990
Sten Wennerström 1960 Vendelsö
Noah Windelhed 2005
Anders Windelhed 1978
Anders Yttermo 1963 Handen
Män – 10 km
Johan Aggeryd 1982
Janne Åkerström 1983 Bliwa
Sven Ängskog 1967 AstraZeneca IF
Henrik Arborén 1974 Enskede
Jonatan Asketorp 1987
MANUEL RODRIGO AVILA JURUPE 1987 PERU
Håkan Baanrud 1960 Tyresö
Julian Bethell 1985 Stockholm
Karl Henrik Boman 1978
Jens Brikell 1970 Brasses IF
Stefan Burman Lundin 1981 Stockholm
Andrew Cartine 1975 Solna
Fabio Cozzetto 1975 Stjarnhov
Erik Dällerud 1988 Hägersten
Mark de Matos 1971
Linus Ekström 1992 Visby
Erik Engel 1995
Bengt Ericsson 1964
Göran Eriksson 1958 Saltsjöbaden
Kristoffer Fagerlund 1981 Lidingö
Simon Falk Ehren 1998 Solna
Fredrik Freud 1980 Bovallius
Tomas Friberg 1962
Gustav Gerell 1980 Brännan Locos
Fredrik Grafström 1974
Ola Gramer 1968
Dragonboat Sweden
Martin Grödeberg 1978 Sthlm
Tobias Gustavsson 1978 Gustavsberg
Henrik Hallberg 1979 Skuru
Roger Hedlund 1962 Farsta
Jan Hellström 1957 Oljans IF
Johan Hjälte 1988
Johan Hjälte Invest AB
Sebastian Höglund 1984 Vega
Mikael Hübinette 1963 AXA Sports Club
leif ilbäcken 1966 STOCKHOLM
Stefan Jäderberg 1982
Ola Janåker 1973 Vendelsö
Fredrik Jeppsson 1979 Tallkrogen
Björn Johansson 1960 Björkhagen
Björn Johansson 1946 Saltsjöbaden
Dan Joons 1980 AXA SC
Axel Kroon 1990 Solna
Björn Linderfalk 1966 BooFF
Robert Linderfalk 2000 Norrtullslaget SK
Jonas Marking 1970 Saltsjö Boo
Aldo Moggio 1985 Bandhagen
Andreas Nilsson 1975 Stockholm
Ola Nordh 1975
Karl Norin 1985
Peter Nygren 1964 Hägersten
Matthew Oldham 1979 Hönö
Patrik Olofson 1980
Pelle Olofsson 1975 Team Dulli
Anders Pson Pettersson 1964 Tyresö
Erik Post 1972 Fredrikshof
Michael Ringh 1969 Älta
Andreas Runsö 1977
Martin Sandelin 1970 Cobran BK
William Sandqvist 2004
Joar Söderlind 1983 Stockholm
Arne Sylvest 1957 Runacademy
Daniel Tilly 1973
Emil Waara 1975 SALA
Roland Waara 1948 Riddarhyttan
Benny Wahlberg 1968
Mats Widjestam 1962 TSM RUNNING
Simon Wikenståhl 1988 Lokalbyrån AB
Män – 10 miles (16093m)
Jonas Ahlman 1982 Älta
Karl Åkestam 1986 Stockholm
Anders Bergström 1969 Hanvikens SK
Jörgen Brennicke 1967
Brennicke J AB, Stockholm
Girard De Leye 1947
Fredrikshof IF CK
Yassin Finsen 1978 Runners United
Mikael Fjellborg 1965 Fjellborg
Romain Girard 1977 Nacka
Joachim Halvorsen 1981 Stockholm
Simon Hearle 1990
Matthewhearle@gmail.com
Simon Hearle 1990
Pontus Hellgren 1976
Fredrik Johansson 1979 Nacka
Joel Jönsson 1986
Peter Kerwien 1970 Lyx o Misär
John Kling 1980
Alexander Levin 1974
Team Ultrasweden LK
Raimo Niskanen 1963 Södermalm
Robert Olausen 1980
Mikael Persson 1962 Alecta
Anderz Petersson 1966 Älta
Decroix Pierre 1965
Martin Sjöstrand 1981 ArkpIF
Kristoffer Soldal 1984 Farsta
Lukasz Tobis 1979 Saltsjöbaden
Ola Törjas 1969 Johanneshov
Mikael Tötterman 1969 Saltsjöbaden
Marcos Vicente Herranz 1988 Stockholm
Mats Vindefjärd 1969 Risets Raketer
Björn von Gegerfelt 1983 Stockholm